Naturalne maści na suchą skórę

Skóra przesuszona, podrażniona przez działanie czynników zewnętrznych, a nawet ta z objawami atopowego zapalenia skóry, to nieprzyjemna dolegliwość wielu z nas. Zależnie od przyczyny, istnieje szereg metod i środków pomocnych w codziennym dbaniu o problematyczną skórę, a w razie potrzeby, łagodzących doskwierające przypadłości.

Miód, żywokost i oliwa, naturalnie dla skóry

maść z żywokostuPodstawową przyczyną przesuszonej skóry są czynniki zewnętrzne. Wiatr, mróz, słońce, czy długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, negatywnie odbijają się na stanie naszej skóry. Niekiedy też przyczyną może być niewłaściwa dieta, uboga w witaminę A, odpowiedzialną za odpowiednie nawilżenie. Działać należy dwutorowo, zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Odpowiednie nawilżenie skóry, jak i całego organizmu, zapewni spożywanie dziennej dawki wody, najlepiej źródlanej, niegazowanej. Ma ona zbawienny wpływ na cały organizm, w tym i na skórę. Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, również przyczyni się do poprawienia stanu skóry. Natomiast jeśli chodzi o nawilżanie od zewnątrz, natura przychodzi nam z pomocą. Kąpiel z dodatkiem oliwy dwa razy w tygodniu z powodzeniem nawilży i wygładzi skórę. Podobnie zadziała ciepła kąpiel z dodatkiem mleka, w której poczujemy się niczym afrodyta. W kryzysowych sytuacjach poratuje nas natomiast kąpiel w siemieniu lnianym, lub w rozgotowanych płatkach owsianych. Są to sprawdzone sposoby na doraźne nawilżenie bardzo wysuszonej skóry, polecane nawet dzieciom z atopowym zapaleniem skóry. Równie dobrym i naturalnym sposobem na nawilżenie jest maść z żywokostu. Roślina ta, prócz ulgi na bolące stawy, ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Maść z żywokostu łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację, ale także przyspiesza proces gojenia się ran, czy oparzeń słonecznych.

Jednym z wielu dobrodziejstw matki natury jest także miód, który doskonale smakuje i regeneruje przesuszony naskórek, za razem. Natura jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i wygląd naszej skóry. Oferuje nam szereg specyfików i sposobów, które pomogą nam w codziennej pielęgnacji, jak i w sytuacjach kryzysowych. Warto zatem wypróbować najpierw naturalne metody, zanim wybierzemy te z drogerii.