Czy deratyzacja jest skuteczna?

W większych, polskich miastach problem ze szczurami jest naprawdę ogromny i gdyby nie deratyzacja, to prawdopodobnie w każdym z nich, populacja tych gryzoni przerosłaby liczebnie populację mieszkańców. Dlatego nie ma się czemu dziwić, iż odszczurzanie jest bardzo popularną usługą.

Kto w Warszawie zajmuje się deratyzacją?

deratyzacja warszawaWalka ze szczurami jest obowiązkiem nie tylko władz miasta, ale leży również w gestii mieszkańców. Bowiem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpływać na ograniczenie populacji tych gryzoni i jedynym słusznym rozwiązaniem jest ich eksterminacja. Zwłaszcza, że szczury mają niesamowity potencjał rozrodczy, bowiem w jednym miocie samica może wydać na świat nawet czternaście młodych, choć za średnią uznaje się siedem-osiem osobników. Rozmnażanie w takim tempie, prowadzi nie tylko do szybszej odbudowy populacji, ale także do bardzo szybkiego wzrastania kolonii. Nie niepokojone szczury, w miejscach, gdzie ludzi raczej ciężko spotkać, zakładają kolonie, które mogą liczyć dziesiątki tysięcy gryzoni. To poważne zagrożenie epidemiologiczne, zwłaszcza, iż żyją one w miejscach, gdzie mają kontakt z bakteriami kałowymi i patogenami, które mogą wywołać u człowieka ciężką chorobę zakaźną. Jeżeli zainteresowała nas deratyzacja Warszawa jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy firmy odszczurzające. I to zarówno te duże, które świadczą usługi dla samorządów, jak te mniejsze, które zajmują się obsługą indywidualnych klientów. Jeżeli zaś chodzi o koszt usług to są to kwestie ustalane indywidualnie.

Wielu z nas wydaje się, że szczury nie są niebezpieczne. Jednak to, że nas nie atakują, nie znaczy, że nie stanowią zagrożenia. Bowiem nie musi dojść do bezpośredniego kontaktu z nimi, by doszło do zakażenia, ale wystarczy kontakt z ich odchodami lub wydzielinami gruczołów.